2023-02-06

Když váš dům navštíví Smrt, Anděl transformace, duši zemřelé/ho společně doprovodíme na druhý břeh a tělo vrátíme Zemi v rozložitelné urně pod strom. S námi můžete procesem rozloučení a pohřbení proplout s hlubokou úctou a láskou.

Martina

Od dětství mě provázela před usínáním myšlenka : “ Co bude, až umřu? To už NIKDY nebudu na světě?“ A to NIKDY jsem si opakovala stále dokola a nemohla to pochopit…….až jsem jednou ve snu umřela a prožila si svou vlastní smrt. Do dneška si vzpomínám, jak jsem se z toho snu vzbudila s hlubokým prožitkem a s větou „Tak tohle je TA smrt…..?“ Říkáte si, že to byl jenom sen? A co když jsou sny neobjevený jazyk? U nás doma se o smrti nikdy nemluvilo, a tak jsem si tuto, pro mne nadpozemskou, zkušenost nechala hluboko v sobě…….. Po létech, když mi začalo „téma smrti“ vstupovat v různých podobách stále častěji do cesty, jsem moc nevěděla, co s tím. Znáte to, věci se dějí, jste něčeho součástí, a až později se vám poskládá mozaika….A tak skládám svoji mozaiku, kde mi dává smysl „oživovat“ téma smrti, pracovat se zármutkem, bořit bariéru mezi „tam“ a „tady“ a navracet smutečním obřadům osobní přístup.

Telefon: 725 210 888

E-mail: martina@nadruhybreh.cz

 

Bára

Jsem máma 3 dětí, nadšená babka bylinkářka, kavárenská povalečka a dychtivá čtenářka románů. Profesí jsem personalista. Mým přáním je, aby se mohl každý rozloučit se zemřelým podle svých představ. Miluji lidskou jedinečnost a věřím, že umím naslouchat vašim přáním s otevřenou myslí. Pokaždé, když mohu být součástí obřadu posledního rozloučení, mám pocit naplnění, uspokojení a naprostého úžasu nad lidskými osudy. Pozůstalým nabízím prostor pro smíření se smrtí. Snažím se lidem ukázat, že v jednoduchosti je krása. Miluji návrat ke kořenům, přírodu a rituály.

Telefon: 732 547 397 

E-mailbara@nadruhybreh.cz

Iveta

Moje zrození je spojeno se smrtí. Prvorozené dvojče Liduška zemřela záhy po narození. Jako dítě jsem vnímala propojení mezi těmito dvěma světy – nás žijících v těle a těch žijících „na druhém břehu“Časem jsem toto propojení ztratila. Není divu, kdo se neztratil v současně destruktivně nastavené společnosti? V dospělosti jsem se vydala za voláním svého srdce a citlivost k mnoharozměrnosti světa se mi vrátila. Jsem za to vděčná. Miluji krásu a vtip, kterou vnáším do Života, do hmoty, do konání. Vím, že první dáma, Smrt, je stále přítomna :). Smuteční obřady vnímám jako ohromnou příležitost k hlubokému prožitku smutku, usmíření i uzdravení. Přirozené pohřbívání už považuji za nutnost. Nás lidí nyní žije na Zemi hodně a kam by se všechny ty žulové náhrobky vešly?! Kde bychom my živé bytosti, včetně rostlin a zvířat, žil ? Už tak lidským konáním rapidně mizí krása a divokost krajin…

Telefon: 732 233 853 

E-mail: iveta@nadruhybreh.cz

70330028_10212890207563801_3053326941177249792_n

Hanka

Miluji přírodu, kde trávím většinu volného času. Příroda mne učí spoustu věcí, a jednou z nich je vnímat koloběh života, smrti, rození a umírání. Také ale vnímám, že společnost téma smrti ze života vytěsnila. Jsem přesvědčená, že přiznání si smrtelnosti dělá život moudrým, vzácným a laskavým. Věřím, že poslední rozloučení může mít mnoho podob, ale vždy může být oslavou života s jedinečností životního příběhu. Je mi ctí být součástí zrodu místa posledních rozloučení s úctou k lidem i k přírodě.

Telefon: 736 775 361

E-mailhana@nadruhybreh.cz

 

všechna práva vyhrazena ©2023